3. kolo ČP v boulderingu Teplice nad Metují

3. kolo ČP v boulderingu Teplice nad Metují

Ve dnech 26. – 27. 8. se v rámci 39. ročníku Mezinárodního horolezeckého filmového festivalu v Teplicích nad Metují uskutečnilo 3. kolo ČP, ČPM a ČP do 14 let v boulderingu.

Tento rok jsme se na závody vydali s početnou družinou závodníků, která obsadila téměř každou kategorii v závodech.

Hned po příjezdu na nás čekalo milé překvapení v podobě nového a zastřešeného zázemí pro závodníky na rozlezové stěnce. Pod pódiem byla umělá plocha v prostoru pro trenéry a diváky, takže jsme konečně v již tradičně deštivém počasí nemuseli dávat pozor kam šlapeme, ale mohli se plně věnovat našim svěřencům. Bohužel rozlezová stěnka pro závodníky, která byla tento rok nesrovnatelně lepší oproti minulému roku, nenabízela téměř žádné jiné chyty než zcela nové lišty, takže rozlezové podmínky bohužel nebyly ideální.

V kategorii U10 nastoupila Ema Cibulková, která tento rok v každém závodě bojuje o umístění v celkovém hodnocení ČP. V závodech vybojovala krásné 3. místo. Bohužel mělo toto skvělé umístění trošku hořkou příchuť, protože Ema lezla celý závod na druhém místě, ale v posledních vteřinách závodu ji přelezla její brněnská soupeřka a umístění jí sebrala. Nutno říct, že soupeřka předvedla mimořádnou bojovnost a odhodlanost, kterou bychom se od ní mohli jen učit.

V kategorii U12 dívky lezla Klárka Tichá, která přijela na závody se skvělou formou a velkou chutí ji prodat. To se také Klárce podařilo a odvezla si z Teplic vynikající 3. místo v kategorii a 2. místo mezi českými závodnicemi, jelikož na druhém místě se umístila závodnice z Polska. Zároveň ji od zlaté medaile dělil pouze rozdíl pokusů v topovaných boulderech.

Klárka je v této kategorii teprve prvním rokem a její progres od prvního závodu v kategorii, kde skončila na 14. místě, je obrovský. Toto umístění je pro celé její zázemí cennou odměnou.

V kategorii U12 dívky dále lezla Julie Děcká, která se umístila na hezkém 11. místě. Stejně jako Klárka Tichá je i Julča v kategorii prvním rokem. Během závodů podala solidní výkon. Ve své věkové kategorii se umístila na 3. místě.

V kategorii U12 chlapci nastoupil benjamínek v seriálu ČP Kristián Šaňák, který již pár závodů absolvoval, ale zatím žádný v první lize. Kristián již v minulosti obsadil medailovou příčku na boulderingových závodech, ale na této úrovni bylo vidět, že mu chybí ještě trocha zkušeností a fyzické připravenosti. Na závodech obsadil celkové 16. místo. Současně Kristiánův výkon přinesl řadu skvělých momentů, urval si 3 zóny a 1 top. V příštím roce ho snad uvidíme ve skvělé formě, a pod taktovkou našich trenéru ho posuneme v žebříčku zase o kousek výš.

V kategorii U14 dívky závodila Ema Kalousková, která opět předvedla své boulderingové kvality. Ema předvedla svoji všestrannost, kdy dokázala s přehledem vylézt jak technické kolmice, tak dynamické bouldery a dolezla si pro celkové 6. místo. Ema v tomto závodě bojovala nejen s ostatními soupeřkami, ale i se svojí zbrklostí, která ji bohužel připravila o medaili. Rozdíl mezi výsledky Emy a závodnic, umístěnými nad ní, byl pouze rozdíl v jejich pokusech…

Jedná se tak o vynikající výsledek.

V kategorii B dívky nastoupili Ráchel Švastová, Kamča Tkadlecová a Kiki Švastová. Holky bojovaly s nervozitou, a tedy s pomalejším startem do závodu, kdy se promarnilo pár cenných pokusů jen tím, aby se dostali do správného závodního režimu.

Nejlépe se zadařilo Kiki, která si dolezla pro celkové 9. místo, a tím zlepšila svůj výsledek o 4 příčky . Nicméně se ji ani zde nepodařilo prodat celý svůj potenciál.

Kamča Tkadlecová tentokrát předvedla výraz britského Baseta pouze dvakrát, a proto se jí podařilo lépe koncentrovat na závod a soustředit se na řešení boulder problémů. Odvezla si solidní 13. místo s tím, že bylo rozhodně na víc.

Ráchel Švastová bohužel nedokázala uplatnit svoji skvělou formu. Nepodařilo se jí dostatečně koncentrovat a bohužel, její nízká sebedůvěra ji blokuje lepší umístění. Ráchel si tak dolezla pro 17. místo.

V kategorii B chlapci řádil Adam Endrle, který nastoupil do závodu jak blesk z čistého nebe. Ale než se jeho trenér stačil dostat k mantinelu s podporou, Adam měl vše za sebou.

Adam topoval všechny boulder na flash (první pokus) a za dvacet minut už stál mezi diváky a rozdával autogramy nadšeným fanynkám.

Dolezl si tak pro své první 1. místo z ČP, které sdílel společně s Járou Šikulou, který ho touto zlatou horečkou zřejmě nakazil na společném soustředění v Mandale.

Nutno podotknout, že bouldery pro kategorii B byly obecně špatně nastaveny a svou obtížností byly tak spíše pro kategorii U14, jelikož všechny bouldery topovalo 9 chlapců.

V kategorii A dívky nastoupila Nikola Bulušková, která s lezením začala před takovou chvilkou, že si ještě nestihla uvědomit jak dobrá ve skutečnosti je, a na to, že to byly její první prvoligové závody lezla opravdu skvěle. Niki nakonec obsadila celkové 17. místo a nabrala zkušenosti do dalších závodů.

V kategorii A chlapci se po boku Martina Stráníka postavil i náš silák, Filip Švarc, jehož síla mu zajistila dvě zóny a odvezl si celkové sdílené 12. místo. Filip je prvním rokem v této kategorii, která je zároveň první kategorií sdílející obtížnost s dospělými lezci. I přes to, že tento přechod patří mezi nejnáročnější, se Filip uvedl opravdu se ctí a s vekou chutí do další práce.

Všem naším závodníkům děkujeme za parádní reprezentaci a rodičům za jejich dovoz a podporu.

Děkujeme trenérskému týmu LANO, který celým závodem prováděl všechny naše ovečky a dělal důležitý support ve všech aspektech závodu.

Děkujeme pořadatelům za zvládnutou akci a vyslyšení připomínek z akce minulé!

Těšíme se na další výkony našich lezců za měsíc ve Slaném.

Sdílet tento příspěvek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.