Český pohár v boulderingu Teplice nad Metují 2021

Český pohár v boulderingu

Český pohár v boulderingu Teplice nad Metují 2021

V pátek 27. 8. 2021 se účastnili členové HoroAkademie/AustriAlpin týmu v pořadí již 3. kola Českého poháru v boulderingu, konaného na horolezeckém festivalu v Teplicích nad Metují.

Jedná se o nejprestižnější kolo seriálu, kvůli své tradičně vysoké divácké kulise a vynikající atmosféře.

Členové Horoakademie/AustriAlpin týmu podali vynikající výkony a prokázali obrovské zlepšení v závodech této nejvyšší lezecké soutěže.V nejmladší kategorii U10 jsme měli hned 2 velké naděje na medailové umístění

Julie Děcká měla mnohokrát bodované pozice v zóně na dosah ruky, ale bohužel vždy chyběl kousíček síly a obsadila skvělé 5. místo z 10 závodnic.

Klárka Tichá měla síly na rozdávání a do poslední chvíle lezla na 2. místě se třemi zónami. Bohužel v poslední vteřině její soupeřka brala zónu a posunula se na 2. místo před Klárku za menší počet pokusů.
Klárka i tak obsadila ve své přemiéře Českého poháru vynikající 3. místo a ukázala, že je velice nadanou a šikovnou lezkyní.

Kategorie U14 – dívky

Ema Kalousková obsadila 11. místo z 20 závodnic. Závod byl pro Emu také první zkušeností v této soutěži a jedná se tak o vynikající výsledek.

Kategorie U14 – chlapci

Vincent Švarc obsadil 16. místo z 20 závodníků a díky svému výškovému hendikepu bohužel neměl šanci v těchto typech boulderů na lepší umístění.

Kategorie B – dívky měla hned tři závodnice z našeho týmu

Kristýna Švastová měla silný začátek když topovala první boulder na první pokus a v dalších dvou boulderech brala zónu také na první pokus. V závěru a časovém presu přidala ještě 4 zónu, která se ale bohužel nezapočítala a trochu smolně boulder nedolezla.
I tak si Kristýna dolezla pro krásné 13. místo z 23. závodnic což značí její obrovské zlepšení od začátku sezóny.

Kamila Tkadlecová měla slabší rozjezd i díky absenci kvalitních rozlezových podmínek a topovala první boulder až na sedmý pokus. K jednomu topu přidala ještě dobytí nelehké zóny na technickém boulderu a umístila se na 14. místě.

Ráchel Švastová si dolezla pro jediný top a obsadila 16. místo

Pro všechny naše děvčata se jedná o skvělé výsledky, kdy zaznamenaly obrovský posun ve výsledkové listině od začátku sezóny na této úrovni.

Kategorie B – chlapci

Filip Švarc topoval první boulder na první pokus což slibovalo nadějný průběh závodu z jeho strany.
Druhý a poslední top si nechal do infarktového závěru závodu a bral tak 16 místo z 26 závodníků.

Adam Endrle najel do závodu jako sekačka na trávu a posekal hned čtyři bouldery ze šesti na první pokus. Na zbylé dva bouldery tak zbývalo mnoho času, ale bohužel se mu nepodařilo je topovat a bral z nich „pouze“ dvě zóny. Adam celou dobu bojoval o 2. až 3. místo, ale bohužel v závěru závodu topovali dva borci a Adam tak skončil na smolném, ale přesto vynikajícím 5. místě. Jednalo se také o Adamův první boulderový závod Českého poháru a v tomto ohledu se jedná o neuvěřitelný výsledek.

Všem naším závodníkům děkujeme za jejich skvělé výkony. Ukazuje se, že systematický trénink a dlouhodobé plánování má smysl a přináší ty nejlepší výsledky.


Český pohár v boulderingu Teplice nad Metují 2021 – Kategorie B – Adam Endrle

YouTube video

YouTube video

YouTube video

YouTube video

YouTube video

Sdílet tento příspěvek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *