MMČR, MČRM A MČR DO 14 LET V BOULDERU – SLANÝ

MMČR, MČRM A MČR DO 14 LET V BOULDERU – SLANÝ

Ve dnech 23. – 25. 9. se jako každoročně ve Slaném uskutečnilo MMČR, MČRM a MČR do 14 let v boulderu, které bylo zároveň 4. kolem ČP, ČPM a ČP do 14 let.

Závody byly letos perfektně připraveny jak ze strany pořadatelů, kde výborně připravené rozlezové podmínky (konečně i s velkým portfoliem kvalitních chytů) a kvalitně postavené bouldery, byly zárukou skvělých závodů.

I letos se na startovním poli sešla téměř kompletní lezecká špička bojující o mistrovské tituly a tak jsme měli možnost poměřit své síly s těmi nejlepšími oddíly i jednotlivci.

Účast i očekávání našich svěřenců bylo letos veliké a chtělí jsme tak zakončit boulderingovou sezónu ve velkém stylu.

Bohužel i tento rok byly pro nás závody zakleté a tak se očekávání všech podařilo naplnit jen z poloviny, i když všichni víme, že bylo mnohem na víc.

 

V kategorii U10 nastoupila Ema Cibulková, která bojovala nejen o mistrovský titul, ale i o celkové pódiové umístění v žebříčku ČP.

Ema i přes drobnou chybku na prvním boulderu, kde nastoupila špatně a musela svůj pokus opakovat, prolítla suverénně všechny bouldery na první pokus a zbýval pouze rozklíčovat poslední boulder s těžkou pasáží ve druhém kroku.

Ta se nakonec Emě podařila vyřešít hned po pár pokusech a jako první a zajistila si tak titul mistryně ČR v boulderingu a celkové skvělé 2. místo v seriálu.

V kategorii U12 dívky lezla po zranění z posledního tréninku Klárka ,,Zbrk“ Tichá, která bohužel bojovala celý závod s bolestí zad a nemohla se tak plně věnovat závodnímu výkonu. I s tímto nepříjemným handicapem lezla neuvěřitelně statečně a její bojovný výkon vynesl 11. místo a 8. místo v celkovém hodnocení ČP. Klárka tedy zakončila boulderingovou sezónu na 2. místě ve své věkové kategorii, což dává velký příslib skvělých výsledků do budoucna a zodpovědnost trenérům, aby tuto výkonnost dále rozvíjeli.

Další závodnicí lezoucí za naše barvy byla Julie Děcká, která podala solidní bojovný výkon a dolezla si pro 13. místo a brala tak celkové 13. místo v hodnocení seriálu ČP. Ve svém ročníku je Julča na 4. místě což znamená, že v příštím roce bude bojovat o medailové umístění ve své kategorii.

V kategorii U12 chlapci nastoupil na svůj druhý závod ČP Kristián Šaňák, který je nově pod individuálním vedením trenérky Markéty Lizákové.

Kristián je přes svůj nízký věk technicky velice vyzrálým lezcem, ale absence delší fyzické přípravy byla na těchto závodech znatelná a Kristián si tak ze závodů odvezl 11. místo po dobytí třech zón.

Jedná se ale o solidní výsledek a těšíme se co převede v budoucích letech pod intenzivní lezeckou přípravou.

V kategorii U14 dívky opět čarovala naše Ema Stronga Kalousková, která se dvěma topy a čtyřmi zónami obsadila vynikající 5. místo, 4. místo mezi českými závodnicemi a celkové 4. místo v celkovém hodnocení ČP.

Ema podává stabilně kvalitní výkony a ve své kategorii stále začíná přelézat závodnice lezoucí výrazně déle než ona. Příští rok Ema postupuje do kategorie B,, která je zároveň první kategorií s možnosti reprezentační nominace. Budeme tedy Emě držet palce, aby jí její píle a příprava dovedla až tam.

V kategorii B chlapci nastoupil Adam ,,Adamit“ Endrle, který po skvělém 1. místě z Teplic chtěl co nejlepší výsledek i zde. Bohužel se i letos na těchto závodech forma nepotkala s hlavou a Adam si tak dolezl pro 9. místo, které bylo pro Adama velkým zklamáním. Adam i tak končí svoji boulderingovou sezónu na skvělém celkovém 5. místě a po necelých dvou letech tréninku se jedná o vynikající výsledek.

V kategorii B dívky okouzlilo diváky svou krásou naše trio Kiki, Rari, Kimči, které pravidelně v této kategorii nastupují.

Nejvíce chtěla okouzlit přihlížející fanoušky nejen krásou, ale i lezením Kristýna Švastová, která po posledních vyhraných závodech na Slovensku a vynikajících výsledcích na tréninkách, pomýšlela minimálně na finálovou účast v kategorii. Bohužel dva dny před závody zastihla její nemoc její imunitu nepřipravenou a Kiki, tak nastoupila do závodů nemocná. Bohužel neměla šanci podat svůj ideální výkon a dolezla si pro 13. místo, které bylo i přes její fyzický stav úžasným výsledkem.

Kiki tak končí pohárovou sezónu na celkovém 11. místě

Ráchel Švastová zalezla solidní závod a s jedním topem a jedou zónou brala 16. místo.

Svoji bouleringobou sezónu tak končí na celkovém 19. místě

Kamče Tkadlecové se bohužel o závodech taky nesešla hlava s tělem a psychicky závod ideálně neunesla. I přes její skvělou formu tak bohužel nedokázala zalézt na závodech víc než na jednu zónu a skončila na 19. místě.

V celkovém hodnocení ČP obsadila Kamča výborné 14. místo a jedná se o velký skok oproti minulé sezóně, kdy holky se závoděním začínaly a byly na poslední příčce tabulky!

Do kategorie A chlapcí nastoupil Filip Švarc, který je v této kategorii, která je zároveň první kategorií lezoucí s kategorií dospělých. Mistrovské bouldery byly pro Filipa bohužel nepřekonatelným oříškem a nepodařilo se mu bodovat ani v jednom z nich.

V kategorii A dívky nastoupila na svůj druhý pohárový závod Niki Bulušková, která trénuje v našem oddíle teprve prvním rokem. Niki předvedla neuvěřitelný výkon, když si dolezla pro tři zóny v těžkých boulderech a předvedla tak skvělou formu, do které se po krátkém čase tréninku dostala.

Niki skončila pouze jednu příčku před branami semifinále na 21. místě a velký potenciál do budoucna.

Všem závodníkům gratulujeme a děkujeme sponzorům, kteří s námi tuto sezónu pomáhali plnit sny našich mladých nadějí.

Děkujeme také pořadatelům za neustálou snahu zkvalitňovat servis a podmínky pro závodníky, která byla zejména na posledních závodech opravdu vidět!

Sdílet tento příspěvek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *