MČR a MMČR v Brně 2021

Jan ŠStěrba

MČR a MMČR v Brně 2021

MČR v lezení na obtížnost a MMČR v lezení na rychlost kategorie U14 Brno

Sobota a neděle plná lezeckých výkonů našich nejmladších závodníků v lezení na obtížnost a rychlost na Hudy stěně v Brně.

Závody na obtížnost byly opět ve znamení dobře připravených cest a brněnské závody tak patří vždy k tomu nejlepšímu ze seriálu Českého poháru v lezení na obtížnost.

Sobotního závodu v lezení na obtížnost se účastnili 2 naši závodníci, a to v kategorii U10 dívky Klárka Tichá a v kategorii U12 chlapci Jan Štěrba.

Pro Honzu se jednalo o premiéru závodu ČP na obtížnost, což se projevilo hned v první cestě, kdy si nepohlídal chyty na struktuře, spletl si ruce a spadl dřív než by musel.

Druhou kvalifikační cestu, ale zalezl bez chyby a dokázal zapsat top.

Honzova pohárová premiéra tak nakonec dopadla velice dobře a skončil na krásném 10. místě s vědomím, že bylo i na finále.

Klárka Tichá už oproti Honzovi pohárovou zkušenost má, a tak si finálovou účast dokázala pohlídat bez větších problémů.

Finálová cesta byla opět pro Klárku v jejích fyzických možnostech, bohužel stále bojujeme se strachem z padání na laně, a tak lezla Klárka cestu velice opatrně a snažila se vše si pohlídat na jistotu.

Nakonec ve finální pasáži zabloudila a místo doleva odlezla do špatného chytu doprava a strach ji nedovolil se do cesty vrátit zpět.

Klárka tak nakonec brala celkové 7. místo a 6. místo mezí dívkami z ČR.

Nedělní závod na rychlost měl hořkosladkou příchuť, kdy stavěči připravili rychlostní cestu ve formátu rychlolezecké cesty dospělých.

Chválíme myšlenku sjednocení formátu rychlolezecké cesty napříč kategoriemi, ale mrzelo nás a hlavně děti, že cesta byla připravena dlouho dopředu, aniž by o tom kdokoli věděl – samozřejmě kromě místních, kteří na cestu chodili trénovat, a závod podle toho také vypadal.

V rychlostní cestě tak braly medaile hlavně dětí z Brna, na nichž bylo vidět, jak mají cestu nachozenou a ostatní tak měly pramalou šanci na dobré umístění.

Bohužel tento počin postrádá jakýkoli duch Fair-play a ubližuje zejména dětem.

Naší svěřenci si s cestou i tak poradili velice dobře a i když se jednalo o první kontakt s cestou tohoto formátu a s rychlolezením vůbec, obsadili hodnotné příčky.

Klárka Tichá skončila o 2 sekundy na krásném 4. místě.

Jan Štěrba v nabité konkurenci na 5. místě.

Všem naším svěřencům děkujeme za jejich skvělou reprezentaci, LANO týmu za pomoc s vedením závodníků a maximální nasazení a naším partnerům za důvěru a podporu:
Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra České republiky, Únětický pivovar, Nástroje zdraví, Epigemic, Zdravé světlo a AustriAlpin

Sdílet tento příspěvek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.